DOM OPIEKI SPOŁECZNEJ BORZYGNIEW

Opis organizacji

Dom przeznaczony dla osób w wieku podeszłym, 45pokoi, pokoje jednoosobowe z łazienką i balkonem, całodobowa opieka pielęgniarska, całodobowe usługi opiekuńcze, rehabilitacja ruchowa, opieka psychologa, opieka kapłana,psychiatry, opieka lekarza internisty w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Lokalizacja: Borzygniew koło Mietkowa, Kątów Wrocławskich. W DPS panuje miła, rodzinna atmosfera.

¨Dom nad Zalewem ¨ działa i funkcjonuje na
podstawie decyzji Wojewody Dolnośląskiego z 2001 r.
z późniejszymi zmianami. Nasz Dom zapewnia
całodobową opiekę pielęgniarsko - opiekuńczą i
wspomagającą na poziomie obowiązującego standardu.

W Naszym DPS prowadzona jest codzienna rehabilitacja
w zakresie kinezyterapii ( usprawnianie ruchowe -
ćwiczenia czynne, czynno-bierne, bierne ). Kadrę Domu
stanowia pracownicy zgodnie ze standardami
wyznaczonymi przez Ustawę o Pomocy Społecznej:

- kierownik zespółu terapeutyczno-opiekuńczego

- pracownik socjalny

- pielęgniarki

- rehabilitantka

- psycholog

- pracownik kulturalno-oświatowy

- opiekunki

- pokojowe

- opieka kapłana

Nasz profesjonalny zespół pracuje z nami od wielu lat.DPS posiada pokoje jednoosobowe (45pokoi) z

możliwością mieszkania we dwoje. Każdy pokój ma

oddzielną łazienkę i balkon.Nasi Podopieczni znajdują się pod stałą opieką medyczną. Dwa razy w tygodniu w DPS przyjmuje lekarz pierwszego kontaktu. W razie potrzeby organizujemy wizyty do lekarzy specjalistów, badania specjalistyczne łącznie z zawiezieniem mieszkańca na taką wizytę pod opieka Naszych pracowników.

Wyżywienie mieszkańców dostosowane jest do potrzeb osób starszych - jadłospis ustala dietetyk wg zaleceń lekarskich – 4 posiłki dziennie. W Naszym Domu panuje rodzinna atmosfera – organizujemy imprezy okolicznościowe – urodziny, imieniny, koncerty.Nasz Dom jest nowoczesnym obiektem na miarę XXI wieku w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych, położony jest z dala od zgiełku. Panujący tam mikroklimat korzystnie wpływa na zdrowie mieszkańców. Także teren wokół Domu jest specjalnie zagospodarowany z myślą o spędzaniu tu wolnego czasu przez mieszkańców.Naszym celem jest zapewnienie całodobowej opieki oraz zaspokojenie niezbędnych potrzeb bytowych, opiekuńczych, wspomagających, społecznych i religijnych na poziomie obowiązującego standardu.W zakresie usług opiekuńczych pomagamy w podstawowych czynnościach samoobsługowych, (jeśli istnieje taka potrzeba), zapewniamy pomoc w załatwianiu spraw osobistych (zakupy, pisanie listów, kontakty z rodziną, kontakty z urzędami ZUS, KRUS itp.), korzystanie z podstawowej opieki zdrowotnej, opieki specjalistycznej oraz zapewniamy zakup pampersów, sprzętu rehabilitacyjnego, leków i innych niezbędnych mieszkańcom środków.
Borzygniew – miejscowość w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie wrocławskim, w gminie Mietków, na północnym brzegu Jeziora Mietkowskiego (ok. 35 km na południowy zachód od Wrocławia)Gmina MietkówGmina Mietków położona jest w centralnej części województwa dolnośląskiego w dolinach dwóch rzek: Bystrzycy i Strzegomki. W odległości 30 kilometrów na południowy zachód od Wrocławia. W jej centrum znajduje się największy na Dolnym Śląsku, sztuczny zbiornik wodny o powierzchni 905 ha (11% powierzchni gminy), utworzony na rzece Bystrzycy, oraz zbiornik wodny "Proszkowice" idealny do uprawiania rekreacji wodnej.

KOMUNIKACJA

Przez krańce gminy Mietków przebiegają ważne szlaki komunikacyjne: autostrada A4 (Wrocław - Legnica - Zgorzele) oraz droga krajowa nr 5 (Wrocław - Świdnica - Jelenia Góra). Przez centralną część gminy przebiega linia kolejowa Wrocław - Jelenia Góra. Przez gminę Mietków przebiega międzynarodowa trasa rowerowa Euro Velo 9(tzw. szlak Bursztynowy) Trasa biegnie przez Maniów, Mietków, Wawrzeńczyce i Stróże.
odnośniki do stron
http://dpswroclaw.pl/
http://www.dpswroclaw.pl/
http://dpsborzygniew.pl/
http://www.dpsborzygniew.pl/
http://borzygniewdomnadzalewem.pl/
http://www.borzygniewdomnadzalewem.pl/
http://dpsdomnadzalewem.pl/
http://www.dpsdomnadzalewem.pl/
http://borzygniewdps.pl/
http://www.borzygniewdps.pl/
http://dpsborzygniew.wroclaw.pl/
http://www.dpsborzygniew.wroclaw.pl/
http://domnadzalewemborzygniew.pl/
http://www.domnadzalewemborzygniew.pl

Oferta organizacji

Nasz Dom Pomocy Społecznej ¨Dom Nad Zalewem¨ znajduje się w niewielkiej malowniczej miejscowość Borzygniew która położona jest w centralnej części województwa dolnośląskiego w gminie Mietków należącej do powiatu wrocławskiego.


Dane teleadresowe

Telefon:

71 316 91 74

Fax:

71 316 91 74

Strona:
domnadzalewem.wix.com

Adres:

Sportowa 2, Mietków (Wrocławski) 55-081

Kontakt emailowy

Wiadomość*:

Frazy kluczowe:Adres: Sportowa 2 Mietków (Wrocławski) 55-081