DOM POMOCY SPOŁECZNEJ NAD JAREM W NOWYM MISZEWIE

Opis organizacji


Dom Pomocy Społecznej "Nad Jarem" w Nowym Miszewie funkcjonuje od 1952 roku. Usytuowany jest w odległości 20 km od Płocka i 80 km od Warszawy.

Placówka, w skład której wchodzą 4 samodzielne budynki otoczona jest pięknym , starym parkiem ze stawami i terenami rekreacyjnymi.

Malownicze krajobrazy mazowieckiej wsi bogate w lasy gwarantują pełny relaks i wypoczynek dla chcących spędzić tu "jesień swojego życia".

Dom jest placówką koedukacyjną w której zamieszkują osoby dorosłe, niepełnosprawne intelektualnie i przewlekle psychicznie chore.

Dom "Nad Jarem" zapewnia całodobową opiekę, w tym medyczną, terapeutyczną i rehabilitacyjną, zatrudniając wykwalifikowanych specjalistów terapeutów, rehabilitantów, pedagogów, pracowników socjalnych oraz fachowy personel opiekuńczo medyczny.


Posiada własną kuchnię, pralnię, ogród, gospodarstwo rolne i Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Mieszkańcy korzystają z: fizykoterapii, kinezyterapii, hydroterapii, laseroterapii, masażu leczniczego, treningu zmysłów, muzykoterapii, hipoterapii, siłowni.


Placówka oferuje całodzienne wyżywienie, w tym dietetyczne: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolację. Do wyboru 2 zestawy każdego posiłku (wg gustu mieszkańców). Jednostką wspierającą działania Domu jest także Gospodarstwo Pomocnicze, które włącza się w proces ergoterapii (terapii pracą) i silwoterapii (kontakt z przyrodą i zwierzętami).

Od wielu lat, przy DPS „Nad Jarem”, działa Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Polskiej Wsi „Razem Lepiej”, które zajmuje się pracą na rzecz społeczności lokalnej, w tym dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych.

Posiadamy mieszkania dwuosobowe z przedpokojem, łazienką oraz instalacją przyzywową. Na każdym piętrze znajdują się kuchenki z pełnym wyposażeniem do dyspozycji mieszkańców. Każdy Mieszkaniec ma możliwość przywiezienia ze sobą własnych mebli oraz umeblowania pokoju według własnych upodobań.

Oferta organizacji


Ponadto, do dyspozycji Mieszkańców przeznaczone są:

- świetlice i sale telewizyjne
- pracownie terapeutyczne
- gabinety rehabilitacyjne
- siłownia
- kaplica
- gabinety fryzjersko - kosmetyczne
- 2 kawiarenki
- pokoje gościnne dla rodzin odwiedzających.

Misją Domu jest zapewnienie wszystkim jego mieszkańcom godnego przeżywania życia codziennego w rodzinnej atmosferze i samodzielności.


Dom „Nad Jarem” proponuje atrakcyjne formy wypoczynku:

- wycieczki krajowe i zagraniczne
- obozy żeglarskie
- obozy wędrowne
- obozy namiotowe
- turnusy rehabilitacyjne

Jest także organizatorem imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Wszystkie mają charakter integracyjny. Są nimi:

- olimpiady sportowe
- mityngi pływackie
- plenery malarskie
- pikniki rekreacyjne
- wystawy i kiermasze prac artystycznych
- wycieczki rowerowe i piesze.

Dane teleadresowe

Telefon:

24 260 67 10

Fax:

24 260 67 18

Strona:
www.dps-nadjarem.pl

Adres:

UL. PAŁACOWA 2B , NOWE MISZEWO, BODZANÓW 09-470

Kontakt emailowy

Wiadomość*:

Frazy kluczowe:Adres: UL. PAŁACOWA 2B , NOWE MISZEWO BODZANÓW 09-470