Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej

Opis organizacji

W dniu 16 kwietnia 1927 r.zostaje zarejestrowana w sądzie grodzkim w Sanoku, "Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej z ograniczoną odpowiedzialnością" Pierwszymi jej założycielami byli Ks.dziekan Józef Królicki,Hrabia Stanisław Wysocki i dyr.szkoły p.Henryk Kraus, którzy wnieśli po 10 udziałów.

Budynek mleczarni pobudowali na posiadłościach parafialnych biorąc kredyt w Banku Rolnym we Lwowie w wysokości 5 tys.zł poręczając go swoim majątkiem. Dalsza rozbudowa zakładu następowała poprzez wykup działek wokół 1-go budynku mleczarni.

W latach 1992 - 2002 zdecydowanie poprawiono warunki produkcji i pracy poprzez wybudowanie nowej hali produkcyjnej wraz z wodociągiem , kotłownią i oczyszczalnią ścieków gdzie obiekty te spełniają wymogi ochrony środowiska tak w zakresie ścieków, ochrony powietrza, hałasu, a stanowiska pracy odpowiadają normom bezpieczeństwa i higieny pracy a linie technologiczne i procesy produkcyjne odpowiadają wymogom Unii Europejskiej gdzie w maju 2004r. zakład został dopuszczony do handlu do wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Produkcja odbywa się na nowoczesnych liniach produkcyjnych a wysoką jakość produkowanych wyrobów gwarantuje doświadczona załoga i wprowadzony i certyfikowany od 2003r.System HACCP a produkowane wyroby znakowane są UE,na teren całej Unii Europejskiej. Sp-nia produkuje ponad 40-ci asortymentów różnego rodzaju wyrobów mlecznych wg własnych receptur jako produkty regionalne bez konserwantów i w opakowaniach ekologicznych są to :

* kefir z Jasienicy,
* serek fromage z Jasienicy,
* twaróg chudy i półtłusty wiejski z Jasienicy,
* serek wiejski ziarnisty,
* jogurty naturalne i owocowe,
* maślanka owocowa,
* mleko spożywcze wiejskie-podkarpackie typu dzbanek, butelka
* śmietana spożywcza 12%,18% 30%,
* masło ekstra,podkarpackie,osełka solona

Wyroby Sp-ni cieszą się dużym uznaniem konsumentów o czym świadczą nagrody i wyróżnienia przyznane przez konsumentów między innymi : Tytuł "Nasze dobre Podkarpackie" uzyskało w 2004r. Masło ekstra osełkowe, w 2005r.- Mleko wiejskie Podkarpackie natomiast w konkursie "Smaczne Bo Podkarpackie" tytuł Najpopularniejszego produktu spożywczego podkarpacia:

* w 2003r. - uzyskał twarożek wiejski
* w 2004r. - twaróg wiejski półtłusty
* w 2005r. - Mleko wiejskie Podkarpackie
* w 2006r. - Najpopularniejszy produkt podkarpacia - Kefir z Jasienicy oraz Jogurt Naturalny
Serek FROMAGE został nagrodzony na XVI Krosnieńskich Tarchach Euroregionalnych KONTAKT 2000.
Jest to produkt dietetyczny produkowany sposobem tradycyjnym, o obniżonej zawartości cholesterolu poprzez zastąpienie twarogu tłustego twarogiemchudym ooraz zastąpienie tłuszczów zwierzęcych tłuszczami roślinnymi.

Prodykty Ekologiczne:

Produkowane z mleka pochodzącego z gospodarstw ekologicznych posiadających certyfikat zgodności z zasadami rolnictwa ekologicznego. Wyróżniają się dużą zawartością białka, soli mineralnych i witamin A, D, E, B i C. Zawieraja bakterie kwasu mlekowego. Są poduktem naturalnym. Charakteryzują się przyjemnym lekko kwaśnym smakiem. Niezbędne w codziennym odżywianu organizu człowieka od dziecka po późną starość,zapewniając prawidołową budowę tkanek kostych, mięśni i układu nerwowego.

Oferta organizacji

Produkowane z mleka pochodzącego z gospodarstw ekologicznych posiadających certyfikat zgodności z zasadami rolnictwa ekologicznego. Wyróżniają się dużą zawartością białka, soli mineralnych i witamin A, D, E, B i C. Zawieraja bakterie kwasu mlekowego. Są poduktem naturalnym.

Dane teleadresowe

Telefon:

(13) 430-94-10

Telefon:

(13) 430-94-11

Strona:
www.osm-jasienica-rosielna.pl

Adres:

Jasienica Rosielna 208, Jasienica Rosielna 36-220

Kontakt emailowy

Wiadomość*:

Frazy kluczowe:Adres: Jasienica Rosielna 208 Jasienica Rosielna 36-220