Dom Seniora Wśród Swoich Elżbieta Karkusińska

Opis organizacji

Serdecznie zapraszamy do Domu Seniora – Wśród Swoich, który został stworzony z myślą o wygodzie, bezpieczeństwie i indywidualnych potrzebach jego Mieszkańców. Dołożymy wszelkich starań, aby każdego dnia nasi Podopieczni cieszyli się dobrym samopoczuciem i przyjazną, domową atmosferą. Dom Seniora – Wśród Swoich jest placówką zapewniającą całodobową kompleksową opiekę nad osobami w podeszłym wieku i osobami niepełnosprawnym. Oferuje pobyty stałe i czasowe, pielęgnacyjne oraz pobyty poszpitalne.

Nasz Dom mieści się w trzykondygnacyjnym budynku wyposażonym w windę osobową, szerokie korytarze, wygodne schody. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom obiekt pozbawiony jest barier architektonicznych. W Domu może zamieszkać sześćdziesięciu Mieszkańców, dla których przygotowaliśmy pokoje o wysokim standardzie oraz przestronne pomieszczenia wspólne. Wypoczynek na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni i kwiatów umożliwia ładnie zagospodarowana działka z tarasem, na którym znajdują się stoliki z krzesłami, alejkami i licznymi ławeczkami. Monitoring zewnętrzny oraz całodobowa recepcja sprawiają, że nasi Mieszkańcy mogą czuć się w pełni bezpiecznie. Zawsze mile widziane są u nas rodziny i przyjaciele Mieszkańców Domu Seniora – Wśród Swoich.

Oferta organizacji

Dom Seniora - Wśród Swoich oferuje:

• Pobyty stałe i czasowe, łącznie z ich czasowym zameldowaniem
• Całodobowe wyżywienie
• Całodobową, kompleksową opiekę pielęgniarek i opiekunów
• Opiekę lekarską świadczoną przez lekarza chorób wewnętrznych
• Kontakt z psychologiem
• Pokoje jedno- i dwuosobowe o wysokim standardzie z własnym węzłem sanitarnym oraz dostępem do telefonu, internetu i telewizji
• Na życzenie opiekę duszpasterską
• Terapię zajęciową
• Zajęcia kulturalno-oświatowe i rekreacyjno-rozrywkowe, wyjazdy plenerowe
• Uroczystości okazjonalne z udziałem rodzin i przyjaciół Mieszkańców
• Ciepłą, rodzinną atmosferę tworzoną przez personel Domu oraz jego Mieszkańców.

Aktywny senior:

Przebywanie w towarzystwie innych osób i interaktywne spędzanie czasu jest szczególnie ważne dla Seniorów, ponieważ sprzyja powstawaniu i pielęgnowaniu więzi emocjonalnych, które pomagają pokonać poczucie odizolowania i osamotnienia. Pobyt w naszym Domu i uczestnictwo w zajęciach kulturalno-oświatowych oraz rekreacyjno-rozrywkowych umożliwiają Mieszkańcom poszerzanie kontaktów z otoczeniem oraz zwiększenie poczucia zrozumienia i integracji społecznej. Organizując różne formy zajęć wspieramy naszych Podopiecznych w rozwijaniu ich zainteresowań i motywujemy do twórczej aktywności. Trening intelektualny na miarę możliwości przyczynia się do podniesienia poziomu satysfakcji z życia.

Aktywność rekreacyjna i rehabilitacja usprawniająca pozwala Seniorom poprawić sprawność fizyczną, zapobiega jej obniżaniu się oraz gwarantuje lepsze samopoczucie i poprawę jakości życia. Dom Seniora – Wśród Swoich zapewnia Mieszkańcom kreatywne spędzanie czasu wolnego, zarówno na terenie ośrodka, jak również podczas wspólnych wycieczek do Łodzi, Pabianic i okolicznych terenów rekreacyjnych. Pobyt w Domu Seniora umilają uroczystości i spotkania okazjonalne z udziałem rodzin i gości zaproszonych przez Mieszkańców z okazji Świąt, Dnia Babci i Dziadka, czy też imienin i urodzin.Adres: ul. Łódzka 27 /29 Konstantynów Łódzki 95-050