Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Prowadzony przez Zakon Ojców Kamilianów

Opis organizacji

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży prowadzony przez Zakon Ojców Kamilianów w Pilchowicach jest placówką stacjonarną sprawującą całodobową opiekę nad osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Obecnie w Domu przebywa sześćdziesięciu mieszkańców płci męskiej w wieku od 21 do 65 lat.
Podstawowym zadaniem Domu jest zapewnienie całodobowej opieki mieszkańcom oraz zaspokojenie niezbędnych potrzeb : bytowych, zdrowotnych, P1080648religijnych
i społecznych.

Oferta organizacji

Dom spełnia wymogi dotyczące standaryzacji w zakresie świadczonych usług. W budynku znajduje się 20 pokoi mieszkalnych od jednoosobowego do czteroosobowego. Na terenie działają pracownie terapii zajęciowej, w której mieszkańcy mogą rozwijać swoje zdolności.

Proponowane zajęcia:

odlewy z gipsu
plastyczne (rysowanie, malowanie na szkle, papieroplastyka)
robótki ręczne
biblioterapia
zabawa ze sztuką
zajęcia kulinarne
praca z komputerem (Internet)
muzykoterapia.

Dodatkowo w budynku do dyspozycji mieszkańców znajduje się : jadalnia, gabinet pielęgniarski, pokój gościnny, aneks kuchenny, pracownie terapeutyczne, sala rehabilitacyjna, kaplica, biblioteka, kafejka internetowa. Nad stanem zdrowia naszych podopiecznych czuwa wykwalifikowana kadra. Z terapeutami zajęciowymi współpracuje psycholog. Dom prowadzi stałą współpracę z zaprzyjaźnionymi domami pomocy (Lubliniec, Kuźnia Nieborowska, Sośnicowice, Siemanowice Śląskie).

Dane teleadresowe

Telefon:

32 235 65 26

Fax:

032 235 65 26 w. 202

Strona:
www.dpspilchowice.domypomocy.pl

Adres:

ul. Damrota 7, Pilchowice 44-145

Kontakt emailowy

Wiadomość*:

Frazy kluczowe:Adres: ul. Damrota 7 Pilchowice 44-145